пятница, 19 февраля 2016 г.

Анотація перспективного педагогічного досвіду



Номінація (секція) Виставки:
Номінація «Компетентнісна освіта: специфіка навчальних предметів»
Секція «Фізичне виховання та основи здоров'я» 
Інформація про авторів досвіду: Шмирко Сергій Вікторович, 
вчитель основ здоров’я, спеціаліст вищої категорії 

Контактна інформація про навчальний заклад (освітню установу):
Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 97 Запорізької міської ради Запорізької області.
Директор – Цинкуш Павло Володимирович.
69118, м. Запоріжжя,  пр. 40-річчя Перемоги, 27. 
Тел.: (061) 218-69-73

Тема досвіду: Формування життєвих компетентностей засобами активного застосування дидактичних матеріалів
Провідна педагогічна ідея досвіду: створення  оптимальних умов для формування життєвих компетентностей учнів  засобами активного застосування дидактичних матеріалів. Досвід має практичне значення і рекомендується для впровадження в практику роботи ЗНЗ. 

Обґрунтування актуальності та перспективності досвіду:
визначається цілеспрямованим висвітленням проблеми використання навчально - дидактичних матеріалів з основ здоров'я  засобами активного застосування дидактичних матеріалів, а також пов'язано з сучасними пріоритетами державної політики в галузі освіти (впровадження нового Державного стандарту), україномовного освітнього і культурного простору; з необхідністю зумовлених досвідом перетворень у педагогічному процесі для подальшого підвищення якості освітньої роботи. 

Науково-теоретична база досвіду: система  викладання  предмета  ґрунтується на творчому  використанні фундаментальних  досліджень Аванесова  B.C., Булах І. Є., Анастазі А. щодо  тестування знань учнів.
Стисла анотація досвіду: на своїх уроках я впроваджую  тестові завдання,  у  змісті яких визначається рівень навчальних досягнень з конкретної теми,  з певного блоку навчального матеріалу. Досвід комбінаторний, поєднує розробки відомих фахівців Будаха І.Є., Анастазі А., Аванесова В.С. та враховує вимоги концепції Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), Організації Об’єднаних націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) та Дитячого Фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) висуваються вимоги до ефективного навчання здорового способу життя і безпечної життєдіяльності учнів на засадах розвитку життєвих навичок. Для досягнення цієї мети сучасні стандарти високоякісної освіти передбачають організацію моніторингового навчання та оцінювання його результатів.  

Результативність впровадження досвіду: Система роботи дозволяє інтенсифікувати процес навчання, вільно варіювати часом в межах даної теми. З’являється можливість для здійснення індивідуального підходу до дітей, диференційованої роботи, що дає можливість враховувати індивідуальні інтереси та здібності дітей; вчасно усувати прогалини у знаннях. 

Репрезентація досвіду: досвід було репрезентовано у  Запорізькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 97 (виступ на педраді) та засіданні районного методичного об’єднання вчителів основ здоров'я (під час проведення семінару «Впровадження інноваційних технологій на уроках основи здоров’я.»).  

Тегі:  тести, дидактичний матеріал, основи здоров'я, 5 клас, самостійна робота, рівень знань, валідність тестів, тестові завдання.
Посилання на матеріал:

Комментариев нет:

Отправить комментарий